• 15lis

  Niektóre publikacje znajdujące się w kategoriach przeznaczonych dla osób przedsiębiorczych, czyli właścicieli firm i osób odpowiedzialnych za pełnienie ważnych dla firmy funkcji, mogą przynieść korzyści również dla osób będących po drugiej stronie barykady – dla pracowników i dla osób szukających pracy. Jakie to książki?

  Oto 3 przykłady książek, które pokażą Ci, w jaki sposób możesz walczyć i z sukcesem wyjść z opresji przy ubieganiu się o pracę (i nie tylko):

  * więcej na temat tych książek dowiesz się klikając w okładkę lub tytuł

  #1

  pytania rekrutacyjne, rekrutacja

  250 pytań rekrutacyjnych

  250 pytań rekrutacyjnych, które pomogą Ci zatrudnić właściwych ludzi -ja bym jeszcze dodał „lub pomoże Ci dobrze przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej”. Osoby, które przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne, jak za pewne świetnie wiesz, również korzystają z różnych źródeł, aby jak najlepiej wykonać swoją pracę. Nie mogą przecież zatrudnić byle kogo, bo wiedzą, że mogą mieć z tego tytułu problemy. Dodatkowo wszystko musi przebiegać sprawnie.

  Książka, o której mowa stanowi niezbędny informator dla osoby, która zatrudnia – dlaczego nie ma być cennym nabytkiem dla osoby, która ubiega się o pracę? Dzięki niej nie tylko poznasz te 250 przykładowych pytań, ale poznasz przede wszystkim jak te pytania są konstruowane (w oparciu o co)  – dlaczego pytać właśnie o to . Dzięki takiej wiedzy sam/a będziesz w stanie przewidzieć, jakie pytania Tobie zadadzą podczas przesłuchania. :) Pomyśl, co jeszcze możesz osiągnąć dzięki informatorowi, z którego skorzysta też Twój pracodawca czy osoba zajmująca się rekrutacją… Osoby bardziej zainteresowane tym tematem mogą, a nawet powinny zainteresować 300-stronicową książką o tytule: Jak dobrać bezbłędnych pracowników – w tej książce zagadnienie to jest jeszcze bardziej obszernie opisane.

  #2

  NLP - wpływ na siebie i innych

  NLP - wpływ na siebie i innych

  Ebook NLP – wpływ na siebie i innych – kolejna niezbędna biznesmenowi czy szukającemu pracy książka, tym razem o nieco mocniejszej tematyce niż poprzednia, bo przedstawia techniki neurolingwistyczne, dzięki którym będziesz w stanie wpływać  na decyzje innych.

  Oczywiście nie ma się co dziwić jeśli wielu przedsiębiorców zetknęło się już z wynalazkiem zwanym NLP. Jeżeli jednak i Ty postarasz się o tą wiedzę – będziesz wiedzieć nie tylko o czym rozmawiać  z przełożonym, kontrahentem czy kimkolwiek innym, ale i jak to robić z największą korzyścią dla siebie. :)

  NLP to potężne narzędzie w relacjach międzyludzkich, przez niektórych kiedyś kwestionowane, dzisiaj naukowo potwierdzone. Wykorzystując techniki zawarte w tej książce będziesz w stanie przekonać swojego pracodawcę do np. przyjęcia Cię na dane stanowisko, do podwyżki lub innych tego typu rzeczy.

  Ponadto NLP znajduje też swoje zastosowanie w sprzedaży i negocjacjach. Jeśli Twoja praca polega lub ma polegać na tego typu sprawach (przekonać kogoś do czegoś) – NLP pomoże Ci zwiększyć swoje szanse na sukces.

  #3

  Jak skutecznie negocjować

  Jak skutecznie negocjować

  Ostatnia książka, o którą chciałem zahaczyć nosi tytuł: Jak skutecznie negocjować – znając metody negocjacyjne możemy wiele zyskać. Pierwsza myśl, jaka mi się nasunęła to: „dobra pozycja dla osób, które będą coś negocjować (kontrakty, umowy) w ramach swojego zawodu”. Ale przecież negocjacje nie tylko pojawiają się na szczeblu zawodowym, ale też w sferze życia prywatnego, a także wszędzie, gdzie trzeba wywalczyć lepsze warunki (szkoły, kluby, stowarzyszenia).

  Negocjujemy przed podpisaniem umowy o pracę, także przy kupnie samochodu, działki, mieszkania – tam wszędzie chcemy wybrać jak najlepsze warunki. Żeby jednak negocjować – trzeba wiedzieć jak to robić – a jest to wiedza skrzętnie ukrywana przez najlepszych specjalistów (z wiadomych powodów). Na szczęście pojawiło się już wiele publikacji na ten temat, natomiast książka „Jak skutecznie negocjować” należy do tych z wyższej półki.

  Jak widzisz zatem, niektóre książki z kategorii: ekonomia i biznes można z powodzeniem umieścić także w kategoriach takich jak np. samodoskonalenie. I nie chodzi tutaj bynajmniej o to, aby tworzyć w ten sposób jakieś magiczne „obejścia” problemu, czy to jest zatrudnianie czy stosunki międzyludzkie, ani o to, by w jakiś tam sposób oszukać pracodawcę, czy „system” - chodzi natomiast o dostarczenie czytelnikowi wiedzy, która pomoże mu podjąć odpowiednią decyzję lub przekonać pracodawcę, że to właśnie Ty nadajesz się na jego pracownika albo to właśnie z Twoją firmą najlepiej podpisać umowę itd…

  Autor: Paweł @ 21:31

  Tagi: , , , ,

Zostaw komentarz

Ważne: moderacja komentarzy jest włączona i przez to możesz nie widzieć od razu swojego komentarza. Nie ma potrzeby wysyłać go ponownie.