• 01lis

  Wcześniej były dzienniki – teraz czas na czasopisma. :) Znów chciałbym przedstawić ranking. Tym razem będą to czasopisma elektroniczne (e-wydania) traktujące o polityce i o otaczającym nas  społeczeństwie.

  Kolejny raz chciałbym zahaczyć o e-prasę, ponieważ sam coraz bardziej się do niej przekonuję. :) Pomimo, iż zawsze byłem zdania, zwłaszcza jeśli chodzi o prasę, że wydania elektroniczne to strzał w dziesiątkę – tak teraz im więcej o nich myślę, tym więcej zalet w e-prasie widzę. :) Jeśli Ty nadal masz, co do tego wątpliwości, proszę wróć do artykułu: Po co komu cyfrowe wydanie prasy? i po prostu przeczytaj go jeszcze raz…

  Tak, jak pisałem we wstępie, wcześniej przedstawiłem ranking dzienników elektronicznych, natomiast tym razem chciałbym bardziej sprecyzować tematykę. Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że ranking najlepiej sprzedających się czasopism, nie ważne  których, zawsze może ulec nawet radykalnym zmianom (liczy się każda sprzedaż codziennie) .

  Dzisiaj kategoria: e-prasa – polityka & społeczeństwo, stan na: 1 listopada 2009; zaczynamy od pozycji nr 1. Do rankingu wybrano 4 pozycje.

  Polityka

  e-wydanie: Polityka

  Polityka

  Pierwszy numer Polityki został wydany w 1957, ale jak nietrudno się domyślić, była to zupełnie inna gazeta.  Dopiero zmiany wprowadzone od 1995 roku (red. nacz. Jerzy Baczyński) przyniosły nam to, co widzimy dzisiaj. Polityka cieszy się dużym zaufaniem i pozytywnymi opiniami czytelników. Jej główne cechy to rzetelność i wiarygodność, fachowość i trafność w komentowaniu i analizowaniu polskiej rzeczywistości.

  Jeśli chodzi o wersję elektroniczną, jest o 30% tańsza od wersji kioskowej i jest to cena stała, bo płacimy 3 zł, bez względu na to, czy bierzemy 1 numer, czy prenumeratę: 4, 13, 26 lub 52 egzemplarze. Oprócz prenumeraty dostaniemy też odpowiednią ilość punktów lojalnościowych. Można też kupić pojedynczy nr tygodnika płacą SMS-em, ale wtedy cena jest troszeczkę wyższa, a mianowicie 3,66 zł. Decydując się na prenumeratę elektroniczną dostajemy najnowszy numer zanim jeszcze pojawi się on w kiosku (czyli w najbliższy wtorek wieczorem, o godz. 20.00).

  Czytelnicy są w większości zadowoleni z formatu elektronicznego, bowiem na 122 opinie, Polityka otrzymała 4,5/5 gwiazdek. A oto, jak wypowiadają się niektórzy czytelnicy:

  Krystyna Duda|2009-10-11
  szybko, tanio, opłata bez problemu

  … oraz dłuższa wersja:

  Marta|2009-10-11
  Nigdy nie wyobrażałam sobie zakupu gazety w formie elektronicznej. Aż nadszedł ten dzień, kiedy kiosku ani sklepu nie było pod ręką. I wtedy zupełnie odmienił się mój sposób odbierania Polityki. Łatwiejsze wyszukiwanie artykułów, numer zawsze dostępny na dysku, a do tego bardzo atrakcyjna cena. Od tej pory zawsze już będę wybierała wersje elektroniczne.

  I ja również zgadzam się z powyższymi czytelniczkami. :) Jeśli Ciebie nadal to nie przekonuje, kliknij proszę w okładkę wyżej – opinie znajdują się pod opisem produktu.

  Forum

  Forum

  Forum

  Drugie miejsce zajmuje tygodnik Forum – stanowiący przegląd najciekawszych i najbardziej interesujących przedruków prasy zagranicznej. Znajdziemy w nim artykuły z takich publikacji, jak m.in.:  amerykańskich The Washington Post, Los Angeles Times, brytyjskich Financial Times, The Times, The Guardian, niemieckich Der Spiegel, Sueddeutsche Zeitung, czy też francuskich Le Figaro, L’Express, Le Nouvel Observateur. Od 2001 roku wydawcą tygodnika Forum jest: POLITYKA Spółdzielnia Pracy – ten sam wydawca, który publikuje Politykę oraz Czerwony październik 1917 (ten też znajduje się w naszym rankingu).

  Cena troszeczkę droższa niż poprzednik, a mianowicie 4 zł za 1 numer. Opcje prenumeraty podobne jak w przypadku Polityki: 4, 13, 26 lub 52 egzemplarze.

  Ocena jest zaskakująca – 5/5 gwiazdek, jednak przy 27 głosach. To troszkę za mało by stwierdzić, czy pod względem opinii Forum stoi lepiej niż Polityka, ale wszystko jest na dobrej drodze… – może Ty jeszcze dodasz swoją opinię? :)

  Oto, co pisze jeden z zadowolonych czytelników:

  Daniel Machnio|2009-08-07
  E-wydanie przekracza granice. Czy to w tętniącej życiem Hiszpanii czy pogrążonej w kryzysie Islandii cały czas trzymam rękę na pulsie w świecie wydarzeń i informacji. Dziękuje!

  I co tu więcej dodać? :)

  Wprost

  Wprost

  Wprost

  Wprost jest postrzegany jako jeden z najbardziej prestiżowych tygodników w Polsce. Według IMM (Instytut Monitorowania Mediów), Wprost jest niepodważalnie liderem wśród najbardziej opiniotwórczych tygodników.  Dziennikarze i publicyści pisma, często o odmiennych poglądach, nie boją się formułować odważnych, ale i przewrotnych opinii. Każdego roku pismo przyznaje prestiżowy tytuł „Człowieka Roku Wprost”, a także jest inicjatorem przyznawania „Nagród Kisiela” w trzech kategoriach: polityk, przedsiębiorca i publicysta.

  Jeśli chodzi o cenę wersji elektronicznej to wynosi ona 3 zł, natomiast prenumeratę możemy kupić w opcjach: 13, 26 lub 52 numery.

  Opinia – tutaj również 5/5 gwiazdek przy 34 opiniach. Czytelnicy są jak widać zadowoleni, a można to poznać po takich opiniach jak ta:

  Adam Włochiński|2009-03-16
  Naprawdę dobra gazeta, wiele ciekawych artykułów i reportaży. Ważna jest także niższa cena wydania elektronicznego – co wiele osób za pewno zachęci do zakupu – w końcu ileś tam drzew mniej zostało ściętych ;)

  - no właśnie, też dobra myśl – kupując wersje elektroniczne dbamy też o środowisko. :)

  Nowiny Gliwickie

  Edycja: no niestety, okazało się, że i ta pozycja została wycofana i na dzień dzisiejszy Nowiny Gliwickie pozostają w wersji papierowej...

  Opis przed edycją:

  Ostatnia, 4 pozycja rankingu. Tym razem chciałbym zacząć od przytoczenia opinii:

  Paweł Kozłowski|2008-12-11
  Jestem bardzo zadowolony, że w końcu mogę przeczytać o tym co się dzieje w moim rodzinnym mieście oraz okolicy. Staram się śledzić na bieżąco sprawy związane z Gliwicami.

  No właśnie – tylko szkoda, że moich Nowin Jeleniogórskich na razie nie ma w e-wydaniu i  w sumie poza Gliwicami innych nowin brakuje w ofercie. :-( Jestem jednak pewien, że za jakiś czas się pojawią i będziemy mogli cieszyć się nimi wszyscy.

  Wracając do opisu:

  „Nowiny Gliwickie” ukazują się już od 1956r. i zasięgiem obejmują dużą aglomerację miasta Gliwice i powiatu gliwickiego. Prezentują na swoich łamach szeroko pojętą tematykę społeczną, obyczajową, kulturalną oraz sport i bieżące informacje dotyczące naszego regionu. Jest także organizatorem licznych imprez (m.in. Miss Nowin Gliwickich), konkursów (m.in. Superbabcia; Walentynki, Dzień kobiet, itp.), festynów, plebiscytów (Człowiek Ziemi Gliwickiej „Gliwicjusz”) wigilii dla bezdomnych.

  Cena to jedyne 2 zł za egzemplarz. Mamy jeszcze dwie możliwości prenumeraty za jeszcze niższą cenę:

  • za 13 numerów zapłacimy 22,10 zł (1,70 zł/szt.)
  • 26 numerów kupimy  za 39,00 zł (1,50 zł/szt.)

  Czasopisma darmowe

  Jak zwykle, chciałbym zachęcić Cię do przejrzenia oferty darmowych wydań e-prasy. Wydania darmowe to idealne rozwiązanie dla osób niezdecydowanych, które chcą najpierw sprawdzić za darmo, a później zdecydować się na kupno. Znajdziesz tutaj m.in. darmowe wydania Polityki oraz inne czasopisma, jak: Młody technik czy dla kobiet Fashion Magazine. Cena wynosi 0,00 zł, więc pomyśl czy warto skorzystać? :)

  Dziennikarze i publicyści pisma, często o odmiennych poglądach, nie boją się formułować odważnych, ale i przewrotnych opinii.

  Autor: Paweł @ 16:35

  Tagi: , , , , , , ,

Jedna odpowiedź

WP_Orange_Techno
 • Paweł napisał(a):

  Dzisiaj, czyli następnego dnia od opublikowania wpisu, dowiedziałem się, że Nowiny Gliwickie zostały wycofane, chyba pozazdrościłem Gliwiczanom… :-/ W takim razie mamy TOP 3 w kategorii „Polityka & społeczeństwo”.

Zostaw komentarz

Ważne: moderacja komentarzy jest włączona i przez to możesz nie widzieć od razu swojego komentarza. Nie ma potrzeby wysyłać go ponownie.