• 18paź

  Okazuje się, że nie tylko książki stanowią zainteresowanie Internautów – przynajmniej tak twierdzą wydawcy, którzy zgodzili się uciąć koszty druków i publikować swoje dzienniki w formie elektronicznej. Oto krótki przegląd tego, co możemy znaleźć…

  A znaleźć możemy na prawdę wiele, bo coraz więcej wydawców decyduje się, by dotrzeć do osób, które preferują wersje elektroniczne.  A popyt mały nie jest – osoby, które zamawiają dzienniki w tej formie są jak najbardziej zadowolone.

  Dzisiaj więc przyjrzymy się bliżej dziennikom (pełną ofertę znajdziesz w kategorii: e-prasa – dzienniki sklepu Nabywaj.pl) – do wyboru mamy już kilka znanych dzienników:

  Gazeta Wyborcza – wydania regionalne

  Gazeta Wyborcza - okładka

  Gazeta Wyborcza

  Nie trzeba chyba nikomu tego wydawanego przez AGORA S.A. dziennika przedstawiać – jest to niewątpliwie najchętniej kupowany dziennik w Polsce. Mamy do wyboru chyba wszystkie wersje regionalne tej gazety. Jeden egzemplarz kosztuje 2 zł, ale mamy też możliwość kupienia pakietów:  30, 80 lub 310 numerów.

  Jak wspomniałem 1 egzemplarz kosztuje 2 zł. Za 30 egzemplarzy zapłacimy 35 zł (~1,17 zł/szt.), za 80 egz. – 100 zł (1,25 zł/szt.), natomiast za 310 numerów – 350zł (~1,13 zł / szt. ) – wszystko już z VATem + punkty klubowe (jeśli jesteś członkiem nexpresso). Dziennik przeczytamy w wygodnym formacie PDF.

  Osoby, które kupowały Gazetę Wyborczą w wersji elektronicznej są jak najbardziej zadowolone, co poskutkowało oceną 4,5 gwiazdek na 5 możliwych). Oto jedna z opinii:

  wmark|2009-04-20
  Gazeta Wyborcza to lider w swojej klasie dzięki temu, że wprowadził wydanie elektroniczne. Jakość nie zastanawia długo nad wyborem tego wydania. Taki zakup ma swoje pozytywne strony nie tylko ze względów ekologicznych, ale i ekonomicznych. Zresztą kto by chciał mieć skład makulatury w domu, jak można mieć zachomikowane głęboko na dysku.

  Na dzień dzisiejszy jest już ponad 40 takich właśnie opinii, a jeśli chodzi o dzienniki elektroniczne, Gazeta Wyborcza jest najczęściej kupowanym dziennikiem m.in. w sklepie Nabywaj.pl (dzisiaj 4 miejsce jeśli chodzi o e-prasę ogólnie oraz 4 miejsce we wszystkich produktach sklepu) jeśli chodzi o Warszawę. Gazeta Wyborcza innych regionów zdominowała ofertę dzienników.

  Super Express

  Super Express

  Super Express

  W ofercie e-wydań nie zabraknie pierwszego polskiego tabloidu. W Super Expresie przeczytamy o różnych problemach społecznych, ciekawostki z życia bogatych i biednych, sławnych i bogatych itp. Publikacja zasługuje na miano najodważniejszego dziennika ogólnopolskiego – motto redakcji: MÓWIMY JAK JEST!

  Podobnie jak w przypadku Gazety Wyborczej, pojedynczy egzemplarz elektroniczny dziennika Super Express możemy nabyć za 2 zł.

  W prenumeracie zapłacimy 0,98 zł / szt. + punkty:

  • 25 numerów za 24,90 zł
  • 75 numerów za 73,20 zł
  • 150 numerów za 146,40 zł
  • 310 numerów za 302,56 zł

  Natomiast osoba, która kupiła e-wydanie Super Expressu, napisała:

  RADOSLAW KUBIK|2009-09-15
  To bardzo dobry pomysł. Można czytać kiedy się chce. Nie trzeba stać w kolejkachw kiosku. Już po kilku minutach mamy aktualny numer do pobrania.

  W naszym rankingu Super Express zajmuje 8 miejsce w kategorii e-prasa oraz 3 miejsce wśród dzienników pod względem sprzedaży.

  Puls Biznesu

  Puls Biznesu

  Puls Biznesu

  Puls Biznesu to jak dotąd jedyny w Polsce dziennik traktujący wyłącznie o tematyce biznesowej. Znajdziemy w nim porady, ciekawostki i prognozy dla przedsiębiorców i menedżerów – teraz także w wersji elektronicznej.

  Cena dziennika to 4,5 za 1 egzemplarz , ale możemy nabyć go w prenumeracie:

  • 3 miesięczna: 63 numery za 288,12 zł (~4,57 zł/szt.)
  • 6 miesięczna: 125 numerów za 464,82 zł (~3,72 zł/szt.)
  • roczna: 252 numery za 777,75 zł (~3,09 zł/szt.)

  I tutaj klienci wypowiadają się pozytywnie:

  Sebastian Siemiątkowski|2008-10-11
  Uważam że cyfrowe wydania Pulsu Biznesu to świetny pomysł żeby bez wychodzenia z domu być cały czas na czasie. Świetny format Zinio !!! Polecam niezdecydowanym

  Jeśli chodzi o nasz ranking – Puls Biznesu załapał się na pierwszą dziesiątkę pod względem sprzedaży, jeśli chodzi o dzienniki. Jednak w kategorii: Biznesowe, branżowe – zajmuje już pierwsze miejsce. Należy przy tym wspomnieć, że Puls Biznesu to nie dziennik dla każdego – tylko i wyłącznie dla osób zainteresowanych gospodarką – stąd taka nota w rankingu dzienników.

  Dziennik Gazeta Prawna

  Gazeta Prawna

  Gazeta Prawna

  Gazeta Prawna to najlepiej sprzedający się dziennik o tematyce prawniczej w Polsce. GP obejmuje wszystko, co związane z gospodarką, prawem oraz związanymi z nimi wydarzeniami politycznymi w kraju i poza krajem.

  W opisie publikacji przeczytamy:

  /…/od poniedziałku do piątku – aktualne, wiarygodne i najbardziej użyteczne informacje gospodarcze, finansowe i prawne w parze z najnowszymi wydarzeniami politycznymi i społecznymi z kraju i zagranicy. Interpretacje przepisów, porady ekspertów, wnioski, prognozy, opinie, analizy, komentarze do tego czym żyje Polska, Europa i świat – słowem wszystko, czego potrzebuje prawdziwy profesjonalista./…/

  Jeśli chodzi o cenę, pojedynczy egzemplarz GP możemy kupić za 3,66 zł i jak zwykle mamy do wyboru kilka wariantów prenumeraty:

  • miesięczna: 21 numerów za 49,95 zł (2,38 zł/szt.)
  • kwartalna: 62 numery za 149,76 zł (2,42 zł/szt.)
  • półroczna: 126 numerów za 299,50 zł (2,38 zł/szt.)
  • roczna: 254 numery za 599 zł (2,36 zł/szt.)

  Opinie nt. GP, tym razem chciałbym przytoczyć dwie:

  Maciej Rokita|2009-02-22
  Gazeta prawna w bardzo dobry sposób łączy dwie skrajnie różne, wydawałoby się, cechy. Z jednej strony jest bardzo pomocnym narzędziem dla każdej osoby nie zajmującej się zawodowo prawem. Wielu z nas chciałoby wiedzieć więcej o codziennych tematach – emeryturach, podatkach itp.
  Z drugiej strony jako student prawa szczególnie doceniam drugą skrajność – GP to świetne forum informacyjne dla prawników i, tym bardziej, studentów prawa. Od kiedy ją prenumeruję, jestem zdecydowanie lepiej poinformowany o nowościach legislacyjnych. Doceniam również zwięzłość – wolę codzienni zerknąć do GP (na własnym komputerze!) niż studiować długie i szczegółowe artykuł w Edukacji Prawniczej.

  Ogólna ocena: bardzo dobra.
  Oczekuję e-prenumeraty Edukacji Prawniczej :)

  A oto druga:

  Krzysztof Morawski|2009-01-08
  Gazetę kupiłem właściwie jedynie dla jednego artykułu z strony głównej ale i tak się opłaciło. Wszystkie wątpliwości rozwiane a przy okazji przeczytałem kilka innych pożytecznych rzeczy. Bardzo wygodny sposób kupowania i czytania gazet (zwłaszcza w tak mroźne dni).

  Niestety podobnie jak poprzednik, Gazeta Prawna ma określona grupę odbiorców. Nie każdy ją czyta, ale 12 miejsce w rankingu dzienników to i tak nie jest źle, biorąc pod uwagę, że większość rankingu zajmuje Gazeta Wyborcza (inne regiony).

  Wydania darmowe

  Aby przekonać się o wartości wybranych dzienników i czasopism możemy skorzystać z wydań darmowych, do czego gorąco zachęcam. Na dzisiaj to byłoby na tyle.

  Przytoczone opinie i fragmenty pochodzą ze sklepu Nabywaj.pl i są wykorzystywane z zachowaniem praw autorskich.

  Autor: Paweł @ 17:39

  Tagi: , , , , , , , , ,

Odpowiedzi: 2

WP_Orange_Techno

Zostaw komentarz

Ważne: moderacja komentarzy jest włączona i przez to możesz nie widzieć od razu swojego komentarza. Nie ma potrzeby wysyłać go ponownie.