• 25paź

  Na pewno dużo słyszałeś/aś ostatnio o tzw. e-prasie. Wielu ludzi pewnie zachęca Cię do korzystania z niej, bo lepsza, bo wygodniejsza, bo nowoczesna itd. Ale właściwie dlaczego masz się tym przejmować? „Nie ma to jak gazetka w garści” – myślisz sobie – „świeży druk trochę brudzi palce, ale co tam – po co mi jakieś cyfrowe wydania?”. Po co? Przeczytaj, a się dowiesz…

  Nawiązując do wpisu Dzienniki elektroniczne z poprzedniego tygodnia chciałbym jeszcze bardziej zachęcić Cię do „przerzucenia” się na wydania elektroniczne. Oto powody, dla których warto to zrobić:

  Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że pędząc rano do pracy, czy na ważne spotkanie, nie zdążyłeś/aś kupić upragnionej „gazetki”? Jeśli tak, to znasz to rozczarowanie. „Mówi się trudno” i pędzisz dalej z nadzieją, że uda się gdzieś jeszcze znaleźć kiosk po drodze. Ja od dawna nie mam tego problemu, bo… kupuję gazety zanim jeszcze wyjdę z domu. Jak? Nie „jak?”, tylko „gdzie?” :) W tym sklepie: Ebooki, audiobooki, e-prasa.

  Przy okazji – ile razy, szukając tej upragnionej gazety w kilku kolejnych kioskach usłyszałeś/aś „przykro mi, nakład się skończył”? Ja nie mam tego problemu – nakład cyfrowy nigdy się nie kończy. Mało tego, mogę kupić gazetę wczorajszą, lub nawet sprzed tygodnia, bo wciąż dostępne w sprzedaży są wszystkie wcześniejsze numery. Chcesz zobaczyć? To patrz: Gazeta Wyborcza – Warszawa – Archiwum. To oczywiście tylko przykład, których mógłbym podać o wiele więcej.

  Niektórzy kupują gazety tylko „okazyjnie”. Wówczas nie ma problemu z tym, że nie dostałeś/aś konkretnego wydania – „nie ma to nie ma, kupię jutro, za tydzień, albo wezmę inny tytuł”. Fakt – nic się nie stało. Za to problem pojawia się, gdy uświadamiasz sobie, że masz stertę niepotrzebnej makulatury w domu. Wyrzucić? Bardzo nieekologicznie. Gdybyś kupił/ła wydanie cyfrowe, nie zastanawiałbyś/abyś się teraz, co zrobić z tą stertą, która obrasta kurzem :) . No i mniej by Cię to kosztowało.
  Sprawdź to tutaj, zobacz e-wydanie: Polityka.

  Jeżeli mieszkasz za granicą, to masz tym większy problem ze znalezieniem swoich ulubionych czasopism w kiosku, czy salonie prasowym. Zawsze możesz zaprenumerować swoje ulubione czasopismo w sprzedaży wysyłkowej, zapłacić za przesyłkę zagraniczną i czekać… Albo wejść na stronę: Ebooki, audiobooki, e-prasa (sklep Nabywaj.pl) i otrzymać wybraną gazetę od razu! Bez dodatkowych kosztów :) .

  Może należysz do tych osób, które potrzebują codziennej gazety, nie dla własnej przyjemności, ale po prostu musisz być „na bieżąco” w pracy? Pewnie nie masz wiele czasu na codzienny przegląd prasy? Musisz się śpieszyć – konkurencja nie śpi, a wszyscy dostają gazety o tej samej porze… a gdyby tak można było kupić gazetę wcześniej, zanim „konkurencja” zdąży ją przeczytać? Pewnie nie wiedziałeś/aś, że cyfrowe wydanie jest dostępne wcześniej, zanim jeszcze otworzą pierwszy kiosk? :) – Sprawdź sam/a: Dziennik Gazeta Prawna.

  Jeśli nadal zastanawiasz się, po co Ci cyfrowe wydanie Twojego ulubionego czasopisma, a powyższe sytuacje Cię nie dotyczą, to pewnie dlatego, że zwyczajnie prenumerujesz swoje ulubione czasopismo i nie musisz się martwić o jej dostępność. Racja! Wówczas możesz być spokojny/a. Czy jednak zdajesz sobie sprawę z tego, że elektroniczna prenumerata jest o wiele tańsza? Dostajesz dokładnie tą sama treść, w wersji cyfrowej, za mniejsze pieniądze! W dodatku nie musisz się martwić o miejsce na półkach, czy w szufladach, na kolejne numery. Odtąd bowiem jedyne miejsce jakiego potrzebujesz, to wolne miejsce na dysku, lub płycie DVD :) . Zobacz, jakie to proste – a jak trafisz na promocję, to za mniejszą cenę dostaniesz jeszcze prezent!

  Aha – jeszcze jedno. Jeśli kiedyś szukałeś/aś jakiegoś artykułu we wcześniejszych numerach, to wiesz ile czasu zajmuje wertowanie wszystkiego… W czasopismach w wersji cyfrowej, zamiast szukać „ręcznie”, możesz skorzystać z wyszukiwarki :)

  Wiesz, co w tym wszystkim jest jednak najciekawsze? To, ze nawet jeśli wciąż nie jesteś przekonany/a i nadal wolisz „gazetkę w garści”, to możesz SAM/A SIĘ PRZEKONAĆ ZA DARMO! Po prostu porównaj pełną wersję wydania cyfrowego z wydaniem papierowym i sam/a zdecyduj, co bardziej Ci odpowiada! Wydania darmowe e-prasy.

  Już wiesz, po co Ci cyfrowe wydania prasy? :)

  (c)Copyright NetPress Digital Sp. z o.o.
  edited by Paweł Dzedzej

  Autor: Paweł @ 14:43

  Tagi: , , ,

Jedna odpowiedź

WP_Orange_Techno

Zostaw komentarz

Ważne: moderacja komentarzy jest włączona i przez to możesz nie widzieć od razu swojego komentarza. Nie ma potrzeby wysyłać go ponownie.